+421(0)0908 252 350
MASÁŽE

NOVINKY
20.01.2021
Pracujem v nových priestoroch.
Kludné miesto s výhladom do parku.
18.04.2016
Nové elektrické polohovateľné lehátko
Výškovo nastaviteľné v troch častiach, pohodlné podpery pre ruky.
12.08.2014
KOZMETICKÁ AKU
Pre viac informácií kliknite na: Kozmetická aku.
MASÁŽE


Klasická masáž
Prvé písomné doklady o masážach máme z "Ebersovho papyrusu" zo starovekého Egypta, ktorý je datován do obdobia 5000 rokov pr.n.l.
Sú tu popisovány ako jedny z mnoha vtedajších liečebných prostriedkov.
Takisto v slávnom diele Tradičnej čínskej medicíny HUANG DI NEI JING ( Kánon Žltého cisára) sú pojednania o masážach a akupresúre.

V dávnych kultúrach všeobecne patrili masáže k celkovému životnému štýlu. S obľubou ich využívali aj Babylónčania, Peršania, Asyrania, Gréci a Rimania. Dobre vedeli, že si tak posilujú nielen telo, ale aj ducha. Neoddelovali tieto dve veci od seba tak, ako to robíme v súčasnosti my.
Gladiátori museli absolvovať masáž pred zápasom, takisto aj po ňom, aby sa rýchlejšie zregenerovali.

Techniky masáží boli na vysokej úrovni, vedeli nimi liečiť aj zlomeniny. Využívali širokú škálu olejov, do ktorých pridávali výťažky z bylín, kôry, koreňov a plodov.

V Európe došlo k rozmachu až v 19.storočí.  Švéd P.Ling bol misionár v Orientu,kde sa na vlastnej koži presvedčil o ich blahodárnych účinkoch. Po návrate do Európy založil masérsku školu.

V súčasnosti poznáme nepreberné množstvo relaxačných aj liečebných, tradičných aj moderných druhov masáží. Vedia rozprúdiť krv, lymfu, obeh telesných tekutín a energie. Tým sa podporia všetky telesné systémy a samoliečebné procesy, čo ide ruka v ruke s psychickým uvolnením.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek druh masáže, urobíte pre seba veľmi veľa dobrého.

©2021 www.masazeterapie.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie www.webdizajn.glirp.sk