+421(0)0908 252 350
 / 
Ušná reflexologia

NOVINKY
18.04.2016
Nové elektrické polohovateľné lehátko
Výškovo nastaviteľné v troch častiach, pohodlné podpery pre ruky.
12.08.2014
KOZMETICKÁ AKU
Pre viac informácií kliknite na: Kozmetická aku.
07.01.2014
PARKOVANIE
Bezplatné parkovanie za hotelom Slovan.
UŠNÁ REFLEXOLÓGIA

Ucho je veľmi presná a podrobná mapa ľudského organismu. Šikovný aurikuloterapeut vie na uchu nájsť jednotlivé stavce, alebo zuby.

Podobne ako chodidlo, aj ucho spoľahlivo "hlási" zdravotné abnormality. Pamätá si z minulosti- pokial boli ochorenia závažnejšieho charakteru, alebo chronické- ako aj upozorňuje na možné problémy v budúcnosti. V stave absolútneho zdravia bysme na uchu nemali nájsť žiadnu citlivú plôšku. Tá sa objaví až vtedy, keď zodpovedajúca časť tela je buď v stave latentného ohrozenia, alebo ochorenie už prepuklo, alebo sa "doliečuje".

Vedú sa diskusie o tom, na čo vlastne človeku slúži ušný boltec. Už na základnej škole nás učili, že zachytáva a sústreďuje zvukové vlny. Tak  to platí u zvierat, ale človek s odrezaným uchom počuje takmer tak isto dobre ako s ním. V priebehu života rastie, v priemeru 3-4 mm na dľžku. To znamená, že to nie je časť, ktorá by z dôvodu nepotrebnosti zanikala, ako to vidíme napr. u kostrče. Na rozdiel od iných okrskov kože, ucho je zásobené hneď niekoľkými nervami súčasne.

Aktívny ušný bod je miesto, odkial sa prenášajú informácie obojsmerne. Pomocou nervového systému prepája celý organismus , informuje o zmenách vo vnútornom aj vonkajšom prostredí organismu.


Aktívny ušný bod
  • signalizuje porušené funkcie orgánov, alebo celých systémov
  • je li stimulován, kladne ovplyvňuje autoreguláciu porušených funkcií
  • vnímá podprahové zmeny v okolí organismu a informuje o tom CNS
  • zachytáva vonkajšie podnety, doposial považované za podprahové. Zrejme má schopnosť percepcie (radarový efekt), ktorým je možno vysvetliť napr. vnímanie blízkosti inej osoby...

Ušný bod sa dá stimulovať rôzne, ja používam semiačka vakárie, ktoré si klient niekoľkokrát denne sám stláča a tým bod stimuluje.


©2020 www.masazeterapie.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie www.webdizajn.glirp.sk