+421(0)0908 252 350
 / 
Byliny

NOVINKY
18.04.2016
Nové elektrické polohovateľné lehátko
Výškovo nastaviteľné v troch častiach, pohodlné podpery pre ruky.
12.08.2014
KOZMETICKÁ AKU
Pre viac informácií kliknite na: Kozmetická aku.
07.01.2014
PARKOVANIE
Bezplatné parkovanie za hotelom Slovan.
BYLINY

Fytoterapia je najpoužívanejšia časť TČM.

Jej pôsobenie je veľmi široké. V Číne je známo viac ako 6000 liečivých bylín, bežne sa používa okolo 300. TČM rozdeluje byliny podľa tropismu k telesným orgánom. Hodnotí sa ich povaha, či prinášajú do organismu teplo, alebo chlad.

Ďalej to, ako sú účinné pri dopľňaní energetickej prázdnoty krvi, orgánov jednotlivo, celého tela, alebo ich schopnosť rozháňať najrôznejšie stagnácie. V priebehu tisícročí lekári presne popísali, na ktoré problémy sa používajú konkrétne časti bylín- iný účinok môže mať napríklad koreň, iný list tej istej rastliny. Záleží taktiež na spôsobe spracovania. V čerstvej, sušenej, alebo fermentovanej podobe sú účinky veľmi odlišné.

Pri pestovaní sa dbá na zachovanie GEOAUTENTICITY- pre liečebné účely sa spracovávajú iba rastliny, ktoré sa pestovali v konkrétnej oblasti od dávnych čias, aby boli zachované tie isté účinky, ako je popísané v tradičných receptúrach.

Pre spotrebiteľa sú byliny spracované vo forme prášku, ktorý je nutno variť aj niekoľko hodín. To môže byť pre evropského spotrebiteľa trochu komplikované. Našťastie tu máme aj WANY- byliny lisované do gulôčok, alebo tabliet.


Ďalšou, nemenej dôležitou a bežnou súčasťou sú huby. Najznámejším, alespoň mimo východné kultury, je CORDICEPS SINENSIS. V preklade to znamená :"V ZIME ČERVÍK, V LETE TRÁVA". Je to huba, ktorá perazituje na larvách hmyzu, ktoré sú cez zimu v zemi. Z tohto "zväzku" na jar vyraší oddenok, ktorý sa sbiera a suší. Tradične sa produkuje vo vysokých nadmorských výškach Číny a Tibetu.


Použití Cordicepsu:
  • významne podporuje imunitu, má silné antioxidačné účinky, podporuje  látkovú výmenu a vylučovanie škodlivých  metabolitov, napr. pri trávení liekov...
  • podporuje pľúca - pri kašli, alergiách, astme,
  • podporuje ľadviny- podľa TČM k problémom z nedoststočnosti ľadvín patrí napr. pomočovanie, problémy v sexuálnej oblasti,
  • je to prírodné antibiotikum, potláča mnohé škodlivé bakterie (pneumokoky, streptokoky, zlaté stafylokoky)
  • má omladzujúce účinky, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, rozpúšťa tromby,
  • pomáha pri nádorových ochoreniach, stimuluje aktivitu leukocytov, významne zmierňuje vedľajšie účinky radioterapie a chemoterapie.
Vrcholoví športovci ho často konzumujú pre obnovu sil organismu.


Z ďalších imunonutričných hub je to REISHI, CORIOLUS, MAITAKE, SHITAKE, PLEUROTUS. Všetky spoločne posilujú imunitu, majú kardiovaskulárne a protinádorové účinky, regulujú krvný tlak...

Treba si uvedomiť, že na rozdiel od chemicky vyrábaných liekov majú prírodné produkty oveľa väčšiu vstrebatelnosť, telo ich vie zužitkovať z viac ako 90%. Preto nemajú vedlajšie účinky, nezaťažujú tráviaci ani iný systém.Bylinné prípravky
 

©2020 www.masazeterapie.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie www.webdizajn.glirp.sk