+421(0)0908 252 350
NOVINKY
20.01.2021
Pracujem v nových priestoroch.
Kludné miesto s výhladom do parku.
18.04.2016
Nové elektrické polohovateľné lehátko
Výškovo nastaviteľné v troch častiach, pohodlné podpery pre ruky.
12.08.2014
KOZMETICKÁ AKU
Pre viac informácií kliknite na: Kozmetická aku.
Tradičná čínska medicína

Na úvod zopár slov k pojmu Tradičnej čínskej medicíny (TČM).

Čínske lekárstvo je predovšetkým filosofia udržania rovnováhy. Objektom tu nie je choroba, ale človek. Nezameriava sa na odstraňovanie príznakov, ale na liečbu "koreňa", tedy prvopôvodcu ochorenia. Medzi rôznymi etnomedicínami je jedinečná v tom, že sa zachovala v úplnej podobe od pradávnych dob.

V starovekej Číne platil zákaz pitvania, a tak ostávalo len dôsledné pozorovanie života v prírode a vyvodzovanie súvislostí. To nakoniec viedlo k vytvoreniu teorie jinu a jangu. Pre nás je dôležitý fakt, že všetky orgány, jinové i jangové, sú navzájom poprepájané drahami (meridiány) a majú svoju projekciu aj na povrchu tela. Takáto sieť umožňuje komunikáciu z akéhokoľvek miesta organismu na iné miesto. Východná medicína vznik ochorenia vysvetluje ako poruchu toku energie, jej nedostatok, alebo prebytok.

TČM zahŕňa fytoterapiu, akupunktúru, akupresúru, dietetiku, moxovanie, bankovanie a techniky ozdravného energetického cvičenia Qikung.

Meridiány


Diagnostika podľa TČM sa robí:
  • Dotazovaním. Základ tvorí tzv " 10 otázok", ktoré hodnotia vzťah k teplu a zime, potenie, bolesti hlavy, bolesti po tele, chuť k jedlu, vymešovanie, pocity po tele, zmyslové orgány, smäd, spánok, sexualitu a gynekologiu.
  • Diagnostikou z jazyka. Tu sa hodnotí tvar, farba a velkosť tela jazyka, povlak- jeho hrúbka a farba. Ďalej celková pohyblivosť, praskliny, vlhkosť povrchu...  Jazyk nám hovorí o "hmote" v tele, tedy o kvalite krve, telesných tekutín. Má obrovskú výpovednú hodnotu.
  • Diagnostikou z pulsu. Každý orgán má svoju " pozíciu", kde sa dá zjistiť jeho energetický stav. Puls sa odoberá na radiálnej artérii obidvoch rúk. 
  • Ja používam prístroj Supertronic ako doplňkovú metodu. Na koncových bodoch zistím energetickú plnosť alebo prázdnotu jednotlivých meridiánov.

ECIWO je takmer neznámy systém mimo Čínu. Mnoho praktikov TČM opúšťa tradičný systém a zameriavajú sa na ECIWO pre jeho efektivnosť. Je to bioholografická medicína v pravom smysle slova. Pokúsim sa to v krátkosti vysvetliť.

Všetko sa to začalo zebrou. Profesor Yingqing Zhang bol lekár západnej aj východnej medicíny. Všimol si, že zebra má rovnaký počet pruhov na každej časti tela, ať už sa jedná o malé lýtko, alebo velký bok. Na základe úvah (a samozrejme svojich vedomostí) sa rozhodol konať. Použil embryo myši ešte pred tým, než sa začalo diferencovať na tri základné vývojové tkanivá. Rozrezal ho na päť častí a všetky následne vložil späť do maternice. Narodilo sa päť identických mláďat.
Týmto dokázal, že v počiatočných štádiách vývoja má každá časť zárodku (tedy aj každej jednotlivej bunky) informácie o tom, ako vytvoriť celý organismus. Nakoniec sa každé tkanivo rozdiferencuje podľa svojej funkcie, ale informácie o celom organisme si ponechá.
To vysvetluje účinok akupunktury, irisdiagnostiky, reflexologie, diagnostiky z jazyka a pulzu...
V prípade ECIWA sa používa tzv. "systém dlhých kostí", kedy sa empiricky najčastejšie palpuje druhý metakarp na ruke. Na dlhých kostiach sa telo premieta tak, že vždy v strede je žaludok, u horného konca je hlava, u dolného nohy. Nezáleží, či si zoberieme malinkú kostičku posledného článku prsta, alebo velkú kost stehennú.
Zdravotný problém sa prejaví palpačnou citlivosťou. Ak je napr. chorý žaludok, tak uprostred dľžky všetkých dlhých kostí na tele nájdeme boľavé miesto. Po mechanickom ošetrení takéhoto  miesta telo dostane silný impuls a žačne do danej oblasti posielať bielkoviny, hormony, vitamíny, jednoducho vše potrebné pre vyliečenie daného orgánu alebo časti tela.
ECIWO je tedy výborné pre diagnostiku, ale predovšetkým pre liečbu. Aj takých závažných chorob, ako sú nádory, žaludočné vredy, zápaly čriev... ... ...Nie je pre nás jednoduché prijať svet meridiánov, akupunktúrnych bodov a toku energie. Stojíme iba tvárov v tvár výsledkom liečenia, ktoré funguje už po tisícročia.


©2021 www.masazeterapie.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie www.webdizajn.glirp.sk