Prevencia - Celostná diagnostika, Irisdignostika, Alternatívna medicína, čínska medicína

tradičná čínska medicína, masáže
Irisdiagnostika, celostná medicína
tradičná čínska medicína, masáže
Odhlásiť sa
Prejsť na obsah

PrevenciaPrevencia

Väčšina z nás sa nerodí s ideálnou genetickou stavbou.

Toho si boli vedomí už naši dávni predkovia a dokázali s tým pracovať. Konkrétne tradičná čínska medicína bola pôvodne využívaná najmä preventívne. V starovekej Číne bol lekár platený, keď jeho pacienti boli zdraví. Akonáhle ochoreli, lekár nedostával plat. Najhoršie na tom bol lekár cisára, ktorý keď neustrážil panovníkovo zdravie, prišiel o hlavu.

Energetickú nerovnováhu tela harmonizovali akupunktúrou, moxovaním, bylinami, masážami, cvičením. A to dávno pred tým, než by vznikla choroba na hmotnej úrovni.


Aj v súčasnosti stále existujú oblasti, kde sa ľudia dožívajú veľmi vysokého veku v plnom zdraví, rodia deti bez problémov vo vyššom veku...  Je to napr. kmeň Hunza v Pakistane, ľudia v Abcházii, ázijské národy... Ale aj známejšie etniká, ako sú Eskimáci, niektoré africké kmene..., si dokážu udržať výborné zdravie, pokiaľ žijú svojím pôvodným spôsobom života, teda v súlade s prírodou.


Je jasné, že ľudské telo je dimenzované na ďaleko vyšší vek, než akého sa bežne dožívame.


Sme ovplyvnení dvoma základnými zložkami.  Naším genotypom - zdedeným sklonom. A fenotypom - ako narábame s tým, čo je nám dané. K negatívnym vplyvom patrí zlá výživa, hladomor, znečistené životné prostredie, lieky, depresie, stres, nedostatok pohybu... Naopak kompenzovať genetickú záťaž môžme kvalitnou stravou, pobytom v prirodzene čistom prostredí, prírodnou medicínou, rovnováhou v citových vzťahoch...


Rýchle metódy na zlepšenie zdravotného stavu neexistujú. Okamžitý výsledok bez vynaloženia úsilia nedosiahneme. Máme sklon obviňovať zo svojich problémov niekoho, alebo niečo. Sme leniví zobrať zodpovednosť za seba, investovať svoj čas a vymaniť sa zo stereotypov. Dlhodobé ťažkosti nevyriešime zničením baktérií, vírusov, alebo odstránením problémovej časti.


Na začiatku by mala byť ochota počúvať iné názory. A dôverovať vlastným schopnostiam.


Iridológia nám prezradí, čím sme obdarení, alebo naopak zaťažení.

Celostná medicína pomôže obnoviť a udržať samoozdravné mechanizmy.

Ostatné je na každom z nás.

CELOSTNÁ MEDICÍNA
Kateřina Sojková
DO Strojár, 3. poschodie,
miestnosť č. 308
Vajanského námestie 2
Martin 036 01
tradičná čínska medicína
CELOSTNÁ MEDICÍNA A MASÁŽE
       
Návrat na obsah