Prípady - Celostná diagnostika, Irisdignostika, Alternatívna medicína, čínska medicína

tradičná čínska medicína, masáže
Irisdiagnostika, celostná medicína
tradičná čínska medicína, masáže
Odhlásiť sa
Prejsť na obsah

Irisdiagnostika

prípady

Ateroskleróza
Sivý okraj okolo zorničky poukazuje na výraznú arteriosklerózu v danom projekčnom mieste. Čím ďalej do zorničky takto zakalený okraj zasahuje, tým je stav vážnejší. Nakoľko v tomto prípade je po celom obvode, trpí celé telo.
Diagnostika z dúhovky oka
Infarkt
Rovnako dôležité pre diagnostiku je aj očné bielko. Uzavretá, nafialovelá, výrazná cievka vo vonkajšom kútiku poukazuje na vysoké riziko infarktu myokardu. V tomto prípade infarkt už prebehol asi mesiac pred fotením, pacient čakal na operáciu. Až sa prietok cez srdce obnoví, cievka sa stenší a zbledne.
Diagnostika bielka oka
Infekcia lymfatického systemu
V dávnej minulosti vážne zasiahnutý lymfatický systém. Pokiaľ by boli obláčiky biele, alebo bledé, infekcia by bola aktuálna, alebo z nedávnej minulosti. V tomto prípade prebehla infekcia u danej osoby, alebo u niekoho z rodičov. Ak sa v našom zdravotnom stave stane niečo výrazné, informácia o tom sa prenesie do ďalších generácií.
Diagnostika dúhovky
Degenerativne zmeny
Podfarbenia na bielku poukazujú na degeneratívne zmeny v danej časti organizmu. V tomto prípade poškodenie plúc po opakovaných infekciách.

Očná diagnostika z očného bielka
Poškodenia chrbtice
Tvar zorničky odzrkadľuje stav chrbtice. V tomto prípade sploštenia poukazujú na výrazné degeneratívne zmeny v krčnej a krížovej oblasti spôsobené osteoporózou.

Irisdiagnostika z oka - zornička
Nervovy systém
Takzvané stresové kruhy. Vznikajú v tehotenstve, kedy matka neadekvátne prežíva stres, ten sa potom prenesie na plod. Niekedy sa takto prenáša silná rodová záťaž. Jedinec potom trpí na precitlivelý autonómny nervový systém.
Diagnostika z oka - dúhovka
Dehydratácia
Pri nedostatočnom naplnení mozgových ciev sa sploští horný okraj zorničky. U dospelého  by to znamenalo pravdepodobnú aterosklerózu v oblasti hlavy, no v tomto prípade sa jedná o dehydratované dieťa.
Dignostika z očnej zreničky
Genetická zátaž
Takéto lagúnky väčšinou poukazujú na genetické oslabenie danej časti tela. V tomto prípade sa vytvorili v oblasti nadobličky a maternice. Jedná sa o ženu, ktorá nikdy nemohla otehotnieť, západná medicína nezistila príčinu. Plus tmavý odtieň na dúhovke značí zníženú vitálnu funkciu maternice.

Diagnostika z očnej zreničky - genetické oslabenie
Trombotické sklony
Iridológia rozoznáva pätnásť genetických typov očí. Každý z nich poukazuje na charakteristické zaťaženia, alebo naopak pozitívne predispozície.
Tento typ sa volá "tygrie pruhy" jeho nositelia sú, okrem iného, náchylní na trombotické stavy. V tomto prípade osoba už prekonala dve závažné tromboflebitídy žíl v nohách.
Diagnostika z oka, tygrie oči
Poúrazové zmeny
Pri mechanickom poškodení pohybového aparátu sa na bielku vytvorí rovná cieva. Ak je tenká, hovoríme jej "dynamická", a poukazuje na príhody vzniknuté v priebehu života. Ak sú však takéto hrubé, vtedy sa im hovorí "konštitučné" a poukazujú na genetickú záťaž. U tejto osoby je všetko v poriadku, ale vieme, že niekto z predkov musel trpieť na poškodenie ramenného kĺbu.
Diagnostika z očného bielka, "dynamická" cieva - poškodenie pohybového aparátu
Žalúdočné problémy
Sivý okraj okolo zreničky ukazuje na znížené množstvo žalúdočnej kyseliny. Vtedy sa nedostatočne trávia bielkoviny, netvorí sa dostatok vitamínu D...teda vzniká osteoporóza. Tento človek trpí silnými bolesťami v chrbte. Prvopočiatok jeho problémov je teda v žalúdku, odtiaľ treba začať liečbu.
Znížené množstvo žalúdočnej kyseliny - diagnostika zo zreničky
Tráviaci systém
Vlákna v dúhovke by mali byť rovné, primerane napnuté. Takto vzniknuté ryhy sú prejavom väčšieho napätia v autonómnom nervovom systéme. Je to vec vrodená. V tomto prípade idú  z oblasti žalúdka smerom do hlavy.
Popisujem prípad matky, ktorá prežívala dlhodobý stres v tehotenstve a ten sa takýmto spôsobom preniesol na dieťa. To trpelo od ranného detstva na žalúdočnú neurózu, pri sebemenšom probléme zvracalo. Dieťa už je teraz dospelé a vie, že pokiaľ sa stravuje v kľude a príliš nekombinuje stravu, je v poriadku. Ak poznáme príčinu, vieme s problémom pekne pracovať.
Diagnostika z dúhovky, napätia v  nervovom systéme
CELOSTNÁ MEDICÍNA
Kateřina Sojková
DO Strojár, 3. poschodie,
miestnosť č. 308
Vajanského námestie 2
Martin 036 01
tradičná čínska medicína
CELOSTNÁ MEDICÍNA A MASÁŽE
       
Návrat na obsah