S využitím TČM - Celostná diagnostika, Irisdignostika, Alternatívna medicína, čínska medicína

tradičná čínska medicína, masáže
Irisdiagnostika, celostná medicína
tradičná čínska medicína, masáže
Odhlásiť sa
Prejsť na obsah

Masáž s využitím TČM

Masáž s využitím TČM
Prvé písomné doklady o masážach máme z "Ebersovho papyrusu" zo starovekého Egypta, ktorý je datovaný do obdobia 5000 rokov pr. n. l.
Sú tu popisované ako jedny z mnohých vtedajších liečebných prostriedkov.
Takisto v slávnom diele Tradičnej čínskej medicíny HUANG DI NEI JING (Kánon Žltého cisára) sú pojednania o masážach a akupresúre.

V dávnych kultúrach všeobecne patrili masáže k celkovému životnému štýlu. S obľubou ich využívali aj Babylončania, Peržania, Asýrčania, Gréci a Rimania. Dobre vedeli, že si tak posilňujú nielen telo, ale aj ducha. Neoddeľovali tieto dve veci od seba tak, ako to robíme v súčasnosti my.
Gladiátori museli absolvovať masáž pred zápasom, takisto aj po ňom, aby sa rýchlejšie zregenerovali.

Techniky masáží boli na vysokej úrovni, vedeli nimi liečiť aj zlomeniny. Využívali širokú škálu olejov, do ktorých pridávali výťažky z bylín, kôry, koreňov a plodov.
Čínska medicína
V Európe došlo k rozmachu až v 19. storočí. Švéd P. Ling bol misionár v Oriente, kde sa na vlastnej koži presvedčil o ich blahodarných účinkoch. Po návrate do Európy založil masérsku školu.

V súčasnosti poznáme nepreberné množstvo relaxačných aj liečebných, tradičných aj moderných druhov masáží. Vedia rozprúdiť krv, lymfu, obeh telesných tekutín a energie. Tým sa podporia všetky telesné systémy a samoliečebné procesy, čo ide ruka v ruke s psychickým uvoľnením.
Využitie bylín
Čo sa masáží týka, vkladám do nich prvky  TČM. Využívam priebeh meridiánov, konkrétnych akupunktúrnych bodov a reflexných plôch na tele. Ovplyvňujem ich prístrojom STIMUL, presúrne (tlakom), moxovaním, alebo takzvanými chodiacimi bankami.

Taktiež využívam tradičné zmesi bylín, ktoré dopĺňajú to, čo organizmu chýba, alebo pôsobia proti najrôznejším stagnáciám. Kombinácia týchto metód je veľmi účinná na harmonizovanie orgánov samostatne, alebo tela ako celku. Takýmto spôsobom posilnené orgány si lepšie plnia svoju funkciu. To sa prejaví napríklad znížením hmotnosti, kedy je zo získanej potravy tvorená energia, namiesto ukladania splodín látkovej premeny vo forme podkožného tuku. Ďalším efektom je odstránenie únavy, zvyšovanie prirodzenej imunity, zlepšenie nespavosti, psychické uvoľnenie...
CELOSTNÁ MEDICÍNA
Kateřina Sojková
Škultétyho 469/4
Martin 036 01
tradičná čínska medicína
CELOSTNÁ MEDICÍNA A MASÁŽE
       
Návrat na obsah